Gelapur hőhídmegszakító termékek

Nyílászárók beépítése előtt áll?

Szeretné, hogy otthona teljesen hőhídmentes legyen?

Válassza a Gelapur nyílászárók alatti hőhídmegszíkító toktoldóját a profi nyílászárósok kedvenc termékét! Ez az innovatív panel kimagasló hőszigetelési képességével megelőzi a páralecsapódást, és állandó hőmérsékletet biztosít a nyílászárók alatt, növelve a komfortérzetet és energiamegtakarítást.

A Gelapur panelok tömör, vastag xps lapokba mart MFP lapokkal biztosítja a nagy teherviselést és a tökéletes hőszigetelést. Válassza a Gelapurt – szakértelem és minőség minden darabban! 

Mire is kell odafigyelni??

A mai világban nagy figyelmet fordtanak arra, hogy a lehető legenergiatakarékosabb házak épüljenek. Számos fejlesztést, előírást vezettek be annak érdekében, hogy egy épületet költséghatékonyan lehessen fenntartani, hogy ne legyen energiapazaló az üzemeltetése. Sajnos nagyon keveset foglalkoznak a nyílászárók szakszerű, hőhídmentes beépítésével. Vannak törekvések mint pl a RAL szalagos beépítés, de még mindig marad egy csomópont amire nem nagyon van hasznos megoldás. 

Ez a nyílászárók alatti csomópont.

Sajnos a mai napig találkozunk (új építésű házaknál is) a legrosszabb kialakítással amikor a belső aljzatbetont kiengedik a külső síkig és erre építik rá az ajtókat. 

Ez a beépítés a legrosszabb mert a beton úgy fog működni ment egy hűtőborda, folyamatosan hűteni fogja a nyílászáró környékét, nagyon rossz hőérzetet okozva ezzel. 


A képeken nagyon jól látható a szakszerűtlen hibás beépítési problémák. Lyukacsos téglára állítják az ajtót, ezt bent is hagyják? Vajon mi lesz itt a hőszigetelés?? Vannak olyan beépítések ahol szinte pár centi martad a hőszigetelésnek amire nagyon sokszor a purhabot használják.

Ezek a hibás beépítések minden esetben anyagkárosodáshoz és a nyílászárók működési meghibásodásához vezetnek és persze rengeteg energiát is elpazarolnak ami hosszútávon jelentős összegbe kerül a javítás költségeiről nem is beszélve!!

A hibás kialakítások penészedést, vizesedést, páralecsapódást okoznak amiből előbb vagy utóbb penészesedés keletkezik. Amellett, hogy egészségtelen még károsítani is fogja a nyílászárók környékét.

A Gelapur toktoldók ezeknek a hibáknak ez elkerülésére nyújtanak megoldást. 

Profi nyílászáró-beépítés? Itt a tökéletes megoldás!

Ismerje meg a Gelavi Bau Kft egyedi fejlesztését: a Gelapur Hőhídmegszakító toktóldót, amelyet kifejezetten a nyílászárók alatti hőhídmegszakításra alkottunk meg!

Prémium hőszigetelés

7-8-9-10cm vastag XPS lap két oldalába beragasztva kerül a MFP lap mely viseli a nyílászáró hatalmas súlyát. Az XPS lap kimagasló hőszigetelő képességet biztosít, amely megakadályozza a páralecsapódást, és állandó hőmérsékletet tart fenn a nyílászárók alatt. A Gelapur toktóldó célzottan a 0 parapet magasságú nyílászárókhoz, különösen az ajtók alá készült, hogy megakadályozza a hőhidak kialakulását, csökkentve a hőveszteséget és növelve az otthona komfortját.

Mi az az MFP lap?

MFP lapok - továbbfejlesztett OSB lapok - forradalom a szárazépítésben. Ez a lap a faalapú innovációk csúcsát jelenti az építőipar és az örökölt területek széles területén. Az MFP lapok a fa karakterével rendelkeznek. A hagyományos OSB 3 lapokhoz képest a következő előnyökkel rendelkezik: nagyobb nyomó- és szakítószilárdság, valamint nagyobb nedvességállóság. Az MFP lapok leggyakoribb felhasználási területei - teherhordó lapok padlókhoz, falburkolatokhoz - szendvicsek szigeteléshez, mennyezeti aljzatok - tető aljzatok, vázszerkezetek - falak, hajózási konténerek, skalpoló alkatrészek, falburkolatok és sok más felhasználási terület.

Masszív és tartós kivitel

A masszív szerkezet kiváló teherbírást garantál, így biztonságos és hosszú távú megoldást nyújt a legnehezebb ajtók alá is.

Műszaki adatok:

Hossz: 122 cm

Vastagság: 70 mm

Választható magasságok:

5cm - 10cm - 15cm - 20cm - 25cm - 30cm - 35cm - 40cm - 45cm - 50cm - 55cm - 60cm

Anyag: 7cm XPS, MFP lap

Nyomószilárdság 50kg/cm2

Hővezetési tényező: 0,035-38W/mK

Hogyan válasszunk megfelelő magasságú toktoldót?

Mérd meg a padlórétegek összmagasságát a bitumenes vízszigeteléstől a nyílászáró aljáig. Példa: Ha a padlóban 15 cm EPS lépésálló, 7 cm aljzatbeton és 2 cm burkolat található, akkor összesen 24 cm vastagságot kapsz – a 25 cm magas panel lesz a tökéletes választás.

A profi nyílászáróbeépítés alapja

A Gelapur toktoldókkal a nyílászárók nemcsak stabilan és pontosan kerülnek beépítésre, hanem megóvja otthonát a hőhidak okozta hőveszteségtől és páraképződéstől is. Ez a megoldás különösen ideális a 0 parapet magasságú ajtók alá, ahol a szigetelés és teherbírás egyaránt kulcsfontosságú.

Gelapur panel ismertetése


Fokozza otthona energiahatékonyságát a Gelapur hőhídmegszakító panelokkal

A Gelapur toktóldó magas teljesítményű megoldásait kínálják az otthonok és épületek hőszigetelésére, különösen a nyílászárók alatt. Ezek az innovatív panelek a hőhídak minimalizálására és a hőveszteség csökkentésére lettek tervezve, így növelve az épület energiahatékonyságát és hőérzetét.

A Gelapur toktoldókkal történő felújítás vagy egy új családi ház építése esetén a tulajdonosok jelentős energiamegtakarítást érhetnek el. 

A toktoldók megvásárolhatók a webshopunkban személyes átvétellel vagy országos kiszállítással  futárszolgálattal. Webshopunkban többféle fizetési mód is választható: utánvét - bankkártya - átutalás.  

Kérésre a toktóldókat be is építjük, országos kiszállással. Kérje ingyenes árajánlatát a beépítésre is.

Gelex hőhídmentes párkányfogadó ablakok alá 

Gelex hőhídmentes párkányfogadó – az ablakok hőszigetelésének forradalmi megoldása

Az építkezés és felújítás során az egyik legnagyobb kihívás a hőhidak kiküszöbölése, különösen az ablakok környékén. A Gelex hőhídmentes párkányfogadó innovatív megoldást nyújt erre a problémára, hiszen teljes mértékben kiváltja a hagyományos 3x3 cm-es műanyag párkányfogadó léceket, és helyette egy korszerű, xps (extrudált polisztirol) anyagból készült párkányfogadót kínál, amely biztosítja a hőhídmentes szigetelést, a párkány biztos alátámasztását és a tartós, stabil beépítést.

Miért érdemes a Gelex hőhídmentes párkányfogadót választani?

1. Hőhídmentes kialakítás – maximális hőszigetelés

A hőhidak jelentősen rontják az épület energiahatékonyságát, mivel a hideg levegő ezen a ponton könnyen bejut a falakon keresztül. A Gelex hőhídmegszakító párkányfogadó megszakítja a hőáramlást az ablakok alatt, ezzel megakadályozza a hőveszteséget és a hidegpontok kialakulását. Az xps anyag kiváló hőszigetelő tulajdonságokkal rendelkezik, és sokkal hatékonyabb, mint a hagyományos műanyag párkányfogadók.

2. MFP vízmentes lap a maximális teherbírásért

A Gelex párkányfogadó egyedülálló jellemzője, hogy a belső felületére egy MFP lapot ragasztottak, amely jelentősen növeli a párkányfogadó teherbírását. Az MFP lap egy nagy szilárdságú, időjárásálló, kiváló teherbírású kompozit anyag, amely képes elviselni a nagyobb mechanikai terhelést is. Ennek köszönhetően a párkányfogadó nemcsak hőszigetelést nyújt, hanem stabilan tartja az ablakot és a ránehezedő súlyt.

  • Terhelhetőség: Egy 60 cm-es Gelex párkányfogadó 50kg/cm2 terhelést is képes elviselni, ha teljes felületen stabilan lett leragasztva. Könnyedén elbír egy 300kg-os ablakkal is!
  • Teherbírás: Az MFP anyag biztosítja, hogy a párkányfogadó nem hajlik meg, nem reped és nem deformálódik.

3. Stabil és megbízható párkányfogadó rendszer

A Gelex párkányfogadó nemcsak a hőhídmentességben, hanem a szerkezeti stabilitásban is kiemelkedő. A párkányfogadó 5 cm magas és 5 cm vastag az ablak alatt, ami biztosítja az ablakkeret stabil megtámasztását. Teljes szélessége 26 cm, hossza pedig 60 cm, így könnyedén illeszthető a szabványos nyílászárók alá. Ez a stabil támasz biztosítja, hogy az ablak és a párkány hosszú távon is szilárdan a helyén maradjon.

4. Beépített lejtésképzés – a kifelé lejtő párkány garantált

Az egyik leggyakoribb probléma a befelé lejtő ablakpárkány, amely vízfelgyülemlést és szivárgást okozhat. A Gelex hőhídmegszakító párkányfogadó gyárilag lejtésképzéssel van kialakítva, így biztosítja, hogy a víz mindig kifelé folyjon a párkányról. Ez nemcsak az ablakkeret védelmét biztosítja, hanem az épület homlokzatát is óvja a vízkároktól és a penészedéstől.

5. Egyszerű beépítés – gyors és problémamentes telepítés

A Gelex hőhídmegszakító párkányfogadó beépítése könnyen és gyorsan elvégezhető, ami jelentősen csökkenti a kivitelezés idejét. A telepítés lépései a következők:

  • Rögzítés a falhoz: A párkányfogadót teljes felületen ragasztani kell a falfelületre, hogy stabil kapcsolatot biztosítson.
  • Tömítés az ablak alatt: Az ablak beépítése előtt a párkányfogadó tetejét tömítőanyaggal kell ellátni. Ez lehet tubusos tömítőanyag vagy duzzadószalag, amely biztosítja a légmentes és vízmentes csatlakozást.
  • A párkány fogadásának előkészítése: A párkány stabil felfekvését a lejtésképzéssel biztosítja a rendszer, így az azonnal fogadja a párkánylapot anélkül, hogy bármilyen további igazításra lenne szükség.

6. Időtálló és tartós megoldás – hosszú távú védelem

Az xps anyag és a MFP kombinációja rendkívül ellenálló a nedvességgel, penésszel és gombásodással szemben, így garantálja az ablakok alatti szigetelés tartósságát. Az időjárás változásai (fagy, csapadék, hőmérséklet-ingadozás) nem befolyásolják az xps és az MFP lap hőszigetelő képességét, ezért a Gelex párkányfogadó évtizedekig biztosítja a hőhídmentességet és a vízzáróságot.

Műszaki adatok – precíz méretek a pontos beépítéshez

Paraméter Érték
Anyag XPS (extrudált polisztirol) és Phonotherm
Magasság (ablak alatt) 5 cm
Vastagság (ablaktok alatt) 5 cm
Teljes szélesség 26 cm
Hosszúság 60 cm
Nyomószilárdság 50kg/cm2

Hővezetési tényező: 0,035-38W/mK

Beépítési kiegészítők Tömítőanyag (tubusos vagy duzzadószalag)
Rögzítés módja Teljes felületen ragasztás a falfelületre
Lejtésképzés Kifelé lejtő kialakítás az esővíz elvezetéséhez

Miért éri meg a Gelex hőhídmegszakító párkányfogadót választani?

A Gelex hőhídmegszakító párkányfogadó az ablakok alatti szigetelés egy modern, hatékony és egyszerűen beépíthető megoldása. Teljes mértékben kiváltja az elavult műanyag párkányfogadó léceket, miközben garantáltan hőhídmentességet biztosít. Az MFP lap beépítése a belső felületre pedig extra teherbírást biztosít.

Miért ne hagyja ki?

  • Hőhídmentesség – Megszünteti a hideg levegő beáramlását az ablakok alatt.
  • Terhelhetőségaz MFP lapnak köszönhetően.
  • Tartósság – Időjárásálló, penészálló, nem vetemedik.
  • Energiamegtakarítás – Csökkenti a fűtési költségeket.

Válassza a Gelex hőhídmegszakító párkányfogadót – ahol a hőszigetelés, a teherbírás és a tartósság találkozik!

Gelapur hőhídmegszakító panel árlista

Gelapur hőhídmegszakító panel árlista

Gelapur 10 cm panel

10 cm x 7 cm

125 cm hosszú

8.420 Ft
Gelapur 15 cm panel

15 cm x 7 cm

125 cm hosszú

10.420 Ft
Gelapur 20 cm panel

20 cm x 7 cm

125 cm hosszú

12.420 Ft
Gelapur 25 cm panel

25 cm x 7 cm

125 cm hosszú

14.420 Ft

Webshop

A Gelapur termékek könnyedén megvásárolhatók webáruházunkban, ahol országos házhozszállítást kínálunk megbízható futárszolgálattal. Személyes átvételre is van lehetőség őrbottyáni üzletünkben. Vásárlóink számára többféle fizetési módot biztosítunk: választhatnak utánvétet, Barion bankkártyás fizetést vagy banki átutalást is, hogy mindenki megtalálja a számára legkényelmesebb megoldást.

Beépítés

A beépítés során kiemelten fontos a pontos mérés és precíz elhelyezés. A nyílászárók falközi elhelyezését pontosan ismernünk kell a sikeres beépítés érdekében. A Gelapur szendvicspanelek felszerelése előtt legalább a panelek alatti bitumenes vízszigetelésnek készen kell állnia, hiszen erre kerül ráültetésre a panel, amely így hosszú távú stabilitást és védelmet biztosít.

A rögzítés módja a panel szélességétől függ: 100 cm szélességig elegendő a ragasztóhabos rögzítés, ám 100 cm felett már ajánlott az "L" alakú sarokvas használata is, amely megakadályozza a panel kifordulását. A paneleket fémlemezzel toldjuk, amely további tartást és biztonságot nyújt az illesztéseknél.

Beépítési útmutató a Gelapur toktóldókhoz

    Nyílászáró alsó szintjének kijelölése

A padlórétegből kiindulva kijelöljük a nyílászáró alját, amely jellemzően a végleges padlóburkolat tetejével egy szintben van. Javasolt lézeres szintező használata, hogy minden nyílászáró azonos magasságban kerüljön elhelyezésre. Az ablakkáván jelöljük a nyílászáró tok alsó pontját

Bitumenes lemez előkészítése

A padlón lévő bitumenes lemezt alaposan letakarítjuk, és ha szükséges, kijavítjuk a sérült részeket, majd portalanítjuk a felületet.

Szerelési hézag kiszámítása

Megmérjük a bitumenes lemez és a nyílászáró tok alja közti távolságot, majd ebből 1 cm-t levonunk a szerelési hézag számára.

Panel méretre vágása

A panel hosszát és magasságát az előzőekben mért adatok alapján levágjuk, majd portalanítjuk a panel felületét.

Panel Behelyezése és Rögzítése

A panelt a bitumenes lemezre helyezzük, majd műanyag hézagolóékekkel felemeljük a nyílászáró tok aljáig. A vízszintet ellenőrizzük, és mindkét ablakkávánál kiékeljük, hogy fixen rögzítve legyen. Ha a nyílászáró szélessége meghaladja az 120 cm-t, a paneleket sorolva helyezzük egymás mellé, ragasztó purhabot és perforált fémlemezeket használva a stabil megtartás érdekében.

Végleges rögzítés

A kiékelt panel szerelési hézagjait teljes felületen ragasztó purhabbal töltjük ki. Fontos, hogy ragasztó purhabot (például Somafix ragasztóhabot) használjunk, amely nem tágul, így biztosítva a stabil rögzítést.

Befejezés és tisztítás

Miután a ragasztóhab teljesen megkötött, a kitüremkedett részeket levágjuk, és alaposan összetakarítunk magunk után.

Ezzel a Gelapur szendvicspanelek beépítése teljes!

Gelapur panel beépítése


Nyílászárók szakszerű telepítése a Gelapur toktoldókra

  1. Panel felületének előkészítése
    Először portalanítjuk a Gelapur toktoldó  tetejét, hogy biztosítsuk a megfelelő tapadást.

  2. Tömítőszalag felhelyezése
    A beépítő készletben található tömítőszalagot gondosan a panel tetejére ragasztjuk. Ez a réteg fontos, mert megfelelő alapot ad a nyílászáró toknak, és segít a hőszigetelés biztosításában.

  3. Nyílászáró tok elhelyezése és tömítése
    A nyílászáró tokot óvatosan a tömítőszalagra helyezzük. Fontos, hogy ne csak rátegyük, hanem gondosan tömítsük is a panel és a tok közötti réseket, hiszen az épület légtömörsége kulcsfontosságú az energiatakarékosság szempontjából. Ehhez használhatunk duzzadószalagot is, amely kitágulva tömíti a réseket.

  4. Duzzadószalag használatának korlátozása
    Amennyiben duzzadószalagot alkalmazunk, figyeljünk arra, hogy ne dagadjon túl a tok aljánál, különösen, ha vékony küszöbű nyílászáróról van szó, mint például a vékony alumínium küszöbös bejárati ajtók esetén. Ebben az esetben a duzzadószalag használatát érdemes kerülni, mivel a túlzott duzzadás megemelheti a küszöböt, amely károsíthatja a szerkezetet és nehezítheti az ajtó használatát.

Ezekkel a lépésekkel biztosíthatjuk a nyílászárók stabil és légtömör telepítését a Gelapur panelekre, elősegítve az épület optimális hőszigetelését és energiahatékonyságát.


Gelapur toktoldó szakszerű vízzárása – lépésről lépésre

  1. Panel külső oldalának tisztítása
    Kezdjük a Gelapur panel külső oldalának portalanításával, hogy a vízszigetelő anyagok megfelelően tapadjanak.

  2. Bitumenes lemez előkészítése a lábazaton
    Ideális esetben a padlón alkalmazott bitumenes lemez a lábazatra is lehajtásra került. Ezt a területet szintén portalanítjuk, hogy biztosítsuk a kellősítő és a bitumenes lemez tapadását.

  3. Felület alapozása
    A meglévő bitumenes lemezt és a Gelapur panelt bitumenes kellősítővel kezeljük, ez segít a tartós tapadás kialakításában.

  4. Öntapadós bitumenes lemez felhelyezése
    A beépítőkészletben található öntapadós bitumenes lemezt úgy ragasztjuk fel, hogy legalább 5-10 cm ráfedéssel illeszkedjen a már meglévő bitumenes lemezre, és ne felejtsük el a lemezt az ablakkávára is ráhajtani. Ezzel biztosítjuk a szerelőhézag vízzárását, ami megakadályozza a pára és víz bejutását az épületbe.

  5. Pontosság és felmelegítés
    A művelet során fokozottan ügyeljünk a precíz munkavégzésre. Amennyiben a hőmérséklet +10°C alatt van, érdemes a felületet és a bitumenes lemezt hőlégfúvóval felmelegíteni, de kerüljük a lángolvasztást. A melegítés révén a bitumenes lemez erősebben tapad, ezért elengedhetetlen a pontos elhelyezés, mivel a ragasztás után már nehéz lesz igazítani.

Ezek a lépések biztosítják a Gelapur panel megbízható vízzárását, hosszú távú védelmet nyújtva a nedvesség ellen.


Ügyfeleink küldték:



GYIK

1. Mekkora súlyt tart meg? 

A panelt úgy terveztük, hogy a nagy súlyú 3 rétegű üvegezésű nyílászárókkal is könnyedén megbirkózzon. Teszteltük és egy darab panel ami 125cm hosszú 25cm magas 300kg-os súly alatt is stabilan állt. Nyomószilárdság 50kg/cm2

2. Milyen hosszúságban gyártják?

A toktoldó hossza 120cm. Ez állandó méret ennél hosszabbat egyben nem tudunk legyártani. Ha a nyílásunk 120cm-nél szélesebb akkor egyszerűen egymás mellé soroljuk a toktoldókat. Építettük már be 5m széles erkélyajtó alá is. A sorolásnál a két panelt tubusos szerelési, építési ragasztóval vagy ragasztó purhabbal rögzítjük egymáshoz. A toldásoknál a két panelt perforált lemezzel rögzítsük egymáshoz kívül és belül is.

3. Meg kell védeni a külső felét?

A külső felére megfelelő párazárást kell tenni. Mivel a panel anyag zártcellás xps ezért lángolvasztásos bitumenes vízszigetelést nem lehet alkalmazni párazárásnak. Mi bitumenes kellősítés után öntapadós bitumenes kéményszegélyt ragasztunk a panel külső felére úgy hogy legalább 10cm-es takarással ráfordulunk a lábazatra és az ablakkávára. De párazárásnak lehet alkalmazni bármilyen kültéri kenhető vízszigetelést is. Megvásárolható a webshopban: https://gelashop.hu/Flex-kemenyszegely-300mmX5m-tobbfele-szinben


Árajánlat kérés beépítésre

Nem ér rá a nyílászárósa? Nem ismeri a GELAPUR anyagokat? Nem ismeri a szakszerű hőhídmentes beépítést? Kérjen árajánlatot még ma! Pest megyén belül vállaljuk a panelok beépítését.

Kérjük, addja meg az adatait és a lehető leghamarabb felvesszük önnel a kapcsolatot.